Ověřte si, jak silničáři v zimě ošetřují vozovku

online sledování polohy sypačůV neděli 9/12/12 zasypal nejen Středočeský kraj sníh. A tak se opět hodí připomenout adresu, na které lze sledovat, kudy projely a kde se zrovna pohybují sypače a pluhy placené Středočeským krajem. Je to na to speciální web.

Kromě aktuální polohy vozů se současně zobrazuje také trasa projetá daným vozem za určený čas (2, 4 nebo 6 hodin). Ukazuje se také, zda vůz sníh pouze odhrnoval, chemicky ošetřil, provedl obé, či pouze projel. Umožňuje to GPS a komunikační modul ve vozech, který přenáší jejich polohu do dispečinku i do webové aplikace.

O této možnosti jsme poprvé informovali před dvěma lety.

Středočeský kraj nejspíš ovládne ČSSD s komunisty

mapka - Středočeský kraj

Přestože ČSSD oproti předchozím volbám do krajského zastupitelstva (viz tehdejší článek) ztratila šest zastupitelů, s celkovými 20 mandáty je nejsilnější stranou, o jeden mandát před KSČM. Největší propad zaznamenala ODS. Na pravé straně politického spektra to ale ve Středočeském kraji zachraňovala TOP 09, která vytvořila spolu se Starosty pro Středočeský kraj společnou kandidátku a získali deset zastupitelů. Voliči ve Středočeském kraji tak letos vybírali především ze zavedených stran a žádná jiná kandidátka nepřekonala potřebnou pětiprocentní hranici. Uskupení, která nezískala žádný mandát, přitom letos zaujala 27,61 procent voličů, ve volbách v roce 2008 to bylo pouze 12,48 procenta.

K volbám se ve Středočeském kraji dostavilo 366 816 voličů (36,45 % z celkových 1 006 408), celorepublikově se do krajských voleb zapojilo 36,88 % voličů.

ČSSD s KSČM mají společně 39 zastupitelů z celkových 65 a s 60 procentní většinou tak mohou kraji pohodlně vládnout.

Výsledky voleb do zastupitelstva Středočeského kraje (zisky mandátů)

strana 2008 +/- 2012
Česká strana sociálně demokratická
26 -6 20
Komunistická strana Čech a Moravy
10 +9 19
Občanská demokratická strana
25 -9 16
TOP 09 a Starostové pro Středočeský kraj
0 +10 10

Oficiální výsledky krajských voleb ve Středočeském kraji naleznete na webu Českého statistického úřadu.

Na volebním serveru ČSÚ si také můžete prohlédnout výsledky předchozích voleb a najdete tam celou řadu dalších údajů.

Středočeské sypače můžete sledovat online

online sledování polohy sypačůSníh zavalil celou republiku a sypače a pluhy jsou v plné permanenci, aby udržely silnice sjízdné. Sypače řízené Středočeským krajem lze jednoduše sledovat online na speciálním webu.

Každý tak může zjistit, které silnice a jak jsou ošetřené. Kromě aktuální polohy vozů se totiž současně zobrazuje také trasa projetá daným vozem za určený čas (2, 4 nebo 6 hodin). Ukazuje se také, zda vůz sníh pouze odhrnoval, chemicky ošetřil, provedl obé, či pouze projel. Umožňuje to GPS a komunikační modul ve vozech, který přenáší jejich polohu do dispečinku i do webové aplikace.

Některé obce a města Mělnicka získaly dotace

Středočeský kraj: mapkaCelkem 49 obcí a měst mělnického okresu se letos snažilo získat dotaci z Fondu rozvoje obcí a měst (FROM). Tento grantový program Středočeského kraje podporuje obce s méně než pěti tisíci obyvatel.

Na své projekty chtělo 49 žadatelů z okresu Mělník celkem přes 166 milionů korun, kraj nakonec 15 vybraným obcím a městům přiklepl téměř 35 milionů korun. V průměru tak jeden úspěšný projekt přijde na 2,3 milionu korun. Nejmenší úspěšný projekt přichystala Jeviněves (180 obyvatel), která dostala 285 tisíc na výstavbu dětského hřiště, nejvíce – 6,5 milionu – pak Ledčice (583 obyvatel) na opravy místních komunikací.

Dále v textu najdete přehled úspěšných i neúspěšných žadatelů z okresu Mělník.

Read more