Vytrvalý déšť běžce z Miřejovic neodradil

vedoucí skupinka krátce po startu Miřejovického půlmaratónuAni vytrvalý déšť neodradil běžce od účasti na třetím ročníku Miřejovického půlmaratónu. Do 60hlavé obce jich v sobotu 30/7/11 ráno dorazilo 217 (tolik jich vyrazilo na trať hlavního běhu o délce 21,09875 km) a krátce po desáté hodině mohla olympionička Dana Zátopková závod odstartovat. Kromě závodníků rozšířil počet lidí v obci i jejich doprovod, početná družina organizátorů a také účastníci doprovodných akcí. Právě ty ale byly deštěm ‚bité‘ a narozdíl od půlmaratónu, který rok od roku roste, další akce v rámci Miřejovického půlení byly letos počtem účastníků menší. Také běžcům se po doběhu nechtělo v prostoru cíle příliš setrvávat a brzy odjížděli.

Kompletní výsledky se objeví na webu organizátorů – Maraton klubu Miřejovice – a na běžeckých webech (např. Běhy.cz) během několika dní.

Dále v textu najdete odkazy na fotografie a 5/8/11 i video z akce.

Read more

Jak jsme volili v prvním kole senátních voleb?

ilustrace: Mělník - zámekV prvním kole senátních voleb voliči v okrese Mělník svého senátora, který by nahradil Jiřího Nedomu z ODS, nevybrali. Žádný z kandidátů totiž nezískal nadpoloviční většinu hlasů.

Na serveru Volby Českého statistického úřadu (ČSÚ) se můžete podívat, jak v těchto volbách volily jednotlivé obce a města.

V druhém kole už se bude vybírat pouze ze dvou kandidátů, kteří v prvním získali největší počet hlasů:

• Vrecionová Veronika Ing., 45, ODS, členka ODS, starostka, Přezletice – získala 14 497 hlasů – 30,69 %
  • Němec Milan PaedDr., 54, ČSSD, člen ČSSD, Radní Stř. kraje, Ředitel ZŠ Měl, Mělník – získal 12 042 hlasů – 25,49 %

Rozhodovat o senátorovi za okres Mělník se tak bude v pátek 22/10/10 od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu 23/10/10 od 8.00 do 14.00 hodin.

Read more

Voliči si žádají ČSSD, krajské volby ODS prohrála

mapka - Středočeský krajJednoho zastupitele navíc oproti ODS získala v letošních krajských volbách ve Středočeském kraji ČSSD. Ta je tak s celkem 26 zastupiteli vítězem voleb v našem kraji (a vyhrála i ve všech dalších 12 krajích).

Předseda strany Jiří Paroubek ještě v den voleb prohlásil, že ve Středočeském kraji si nedovede představit koalici s ODS. Strana tak může svého koaličního partnera najít třeba v KSČM, která získala 10 mandátů. Dohromady by tak měly tyto dvě strany 36 členů zastupitelstva z celkových 65, což by postačovalo k pohodlnému vládnutí.

Poslední kandidátní listinu, která protlačila čtyři své zástupce do zastupitelstva, vytvořili Nezávislí starostové pro kraj. Žádná jiná kandidátka nepřekonala potřebnou pětiprocentní hranici.