Na svatého Václava míří cyklisté na závod do Kralup

ilustrace: cyklistka na MTB (Ekor Cup Kralupy)Sváteční svatováclavské úterý 28/9/10 mohou příznivci cyklistiky oslavit v Kralupech na závodě MTB Ekor Cup. Jde o cyklistický závod pro širokou veřejnost, kde si mohou rekreační jezdci poměřit svou výkonnost s těmi nejlepšími závodníky poháru UAC (Unie amatérských cyklistů).

Závod začne na Lidovém náměstí v Kralupech nad Vltavou ve 13:00. Prezentace a zázemí je letos připraveno v areálu firmy Nowaco, v ulici V Růžovém údolí, který bude otevřen od 11:00. Závod organizuje Bike Team Kralupy a letos jde o jeho 16. ročník. Trať měří celkem 48 km a vede převážně po polních a lesních cestách (90%). Jezdce čekají celkem tři okruhy po 16 km, v případě dojetí o kolo závodník končí. Podrobnosti vč. mapy závodu najdete na stránkách závodu.

Lednový Underground se letos koná už posedmé

ilustrace - Lednový Underground v KralupechV pátek 9/1/09 v 19:00 hod. vypukne v kralupském kulturním domě Vltava už sedmý ročník festivalu Lednový Underground. Mezi hlavní lákadla letos patří dívčí trio Triny, kapela Hypnotix, Eggnoise či třeba Rudovous. Program je ale mnohem bohatší a pokračuje proto i v sobotu, kdy se kulturní dům otevírá už v 16:00.

Kromě hudebních vystoupení jej doplňuje i promítání filmů v přilehlém kinosále. Tam se bude promítat ještě v neděli 11/1/09, kdy se v 17:30 roztočí cívky s novým českým filmem Sestra natočeným na motivy stejnojmenného románu Jáchyma Topola s hudbou Psích vojáků.

Read more

Kralupští havrani přilétli na stránky Respektu

obálka týdeníku Respekt č.48/2008Týdeník Respekt č. 48/2008, který vyšel v pondělí 24/11/08, přináší rozsáhlý (3 str.) článek o mimořádně velké kolonii havranů v Kralupech nad Vltavou. Těch zde přezimuje přibližně 80 tisíc kusů. Redaktor Jan Brabec mimo jiné v článku píše o školních zájezdech, které do Kralup přijíždějí, aby se o černých poslech zimy něco dozvěděly a na vlastní oči si je prohlédly. V článku nechybějí citace řady místních a to nejen z Kralup, ale také z Veltrus, které mají havrana i ve svém znaku.

Článek si můžete přečíst nejen v tištěném vydání, ale i na webu týdeníku Respekt.

27/11/08 AKTUALIZACE: Týdeník Respekt nám zaslal pdf tohoto článku, které si tak můžete stáhnout zde (841 kB).