V sobotu startuje pátý Miřejovický půlmaratón

Miřejovický půlmaratón v roce 2012: občerstvovací staniceNejspíš podobné horko jako v roce 2012 čeká v sobotu 3/8/13 na účastníky Miřejovického  půlmaratónu. I přes omezení počtu závodníků na 200 na základě dohody organizátora akce – Maratonklubu Miřejovice – a obce Nová Ves, pod kterou Miřejovice spadají, z důvodu červnové povodně v obci, představuje Miřejovický půlmaratón zřejmě největší sportovní akcí v okolí Veltrus.

Startuje se tradičně v sobotu uprostřed prázdnin na tradičním místě v Miřejovicích a tradičně v 10:00 hod. Podle pravidel atletiky a IAAF/AIMS oficiálně zaměřená trať se nemění, a její délka odpovídá 21,0975 km.

Běžci jistě uvítají povzbuzení kdekoliv podél trati. Mnozí z nich by v horkém dni uvítali možnost proběhnout pod vodou z rozstřikovače – pokud bydlíte podél trati a můžete v době běhu nastavit rozstřikovač tak, aby mířil na část silnice (aby si běžci mohli vybrat, zda proběhnou vodou, či se jí vyhnou), určitě jim tím pomůžete.

Vedle hlavního závoduproběhne v Miřejovicích také atraktivní Pivní půlmaratón, kde závodníci musí uběhnout 1,0975 km a zbylých dvacet musí zvládnout v podobě dvou vychlazených desítek. Nechybí ale ani akce pro děti (připravené ve spolupráci s RC Havránek) a další atrakce pro účastníky i diváky.

Jak vypadal loňský ročník? Přečtěte si v článku, kde je i odkaz na fotogalerii.

6 komentářů u „V sobotu startuje pátý Miřejovický půlmaratón“

Komentáře nejsou povoleny.