V sobotu 11/8/12 jsou na zámku dožínky

Loňská premiéra dožínkových slavností na zámku se vyvedla (jak můžete ostatně posoudit třeba z fotografií), a tak je letos zámek nachystal opět. Akce se koná v sobotu 11/8/12 od 10 do 17 hod. v zámecké kuchyňské zahradě.

2. ročník novodobých dožínek hraběte Chotka navazuje na historické tradice zemědělských slavností na vrchnostenském statku na Ostrově, kterých se zúčastňovalo i panstvo. Návštěvníci si budou opět moci vyzkoušet kosení obilí, jeho mlácení cepy, mletí ručním mlýnkem a ze získané mouky si budou moci připravit a upéci placky. Na rodiny s dětmi čekají různé soutěže, tvořivé dílny či jízda na ponících. V 10.30 a ve 13.30 je pro děti připraveno divadelní představení. Nebudou chybět ukázky historické zemědělské techniky, vazby květin a prodejní stánky. V 15.00 přijde krojovaný průvod, aby hraběti Chotkovi předal dožínkový věnec. O půl hodiny později zahrají Kralupští žesťoví sólisté.

Akci organizuje zámek Veltrusy, pomáhá Klub přátel Lukova, Obec baráčníků Veltrusy, RC Havránek, Skupina historického šermu Basilard a další.

2 komentáře u „V sobotu 11/8/12 jsou na zámku dožínky“

Komentáře nejsou povoleny.