Stanovisko k pískovně Hostín stále ještě není

plán rozšíření pískovny HostínPřestože mělo Ministerstvo životního prostředí ČR vydat v rámci procesu EIA stanovisko k záměru rozšíření pískovny firmy Ilbau v katastru obce Hostín do 11/7/08, stanovisko stále ještě nebylo zveřejněno. Dne 15/8/08 zveřejnilo ministerstvo pouze zápis z veřejného projednávání záměru.

Zástupci úřadu však dopředu varovali, že v termínu materiál nebude. Jednání v budově školy v Hostíni v úterý 24/6/08 totiž proběhlo za hojné účasti obyvatel (podle zápisu 101 osob) a protáhlo se na zhruba 4,5 hodiny. Během jednání navíc několikrát padla námitka, že jednání je třeba prodloužit a vyžádat si stanoviska dalších dotčených obcí.

O průběhu veřejného projednávání v Hostíni jsme již psali (pod článkem se objevily i zajímavé komentáře s dalšími informacemi). Text zápisu si můžete přečíst sami z přiloženého dokumentu pdf (soubor pdf má 490 kb).

3 komentáře u „Stanovisko k pískovně Hostín stále ještě není“

  1. Jak se dělá EIA? To se vezme seznam posuzovatelů a volá se jim do té doby, než jeden řekne – ano, to zvládnu, to protlačíme. Velké firmy už ale seznamy nepotřebují, ty už mají „své“ spolehlivé posuzovatele a navíc jde o bývalého šéfa odboru z ministerstva. Takže nechápu, nač se čeká, když všichni vědí, že stanovisko ministerstva bude znít – i přes značná pochybení v procesu – pozitivně… Ale vězte, že lidé už si dneska na hlavu sr.t nenechají.

Komentáře nejsou povoleny.